Trenčín v očekávání: Graňák po roce opět přiveze Gagarinův pohár

TRENČÍN – Gagarinův pohár pro vítěze KHL zavítá po roce opět na Slovensko, do Trenčína ho v pátek 28. června stejně jako loni přiveze Dominik Graňák. Obránce trofej získal v dresu Dynama Moskva, se kterým v dubnu vyhrál ve finále nad Traktorem Čeljabinsk 4: 2 na zápasy.

Příležitost vyfotit se s Gagarinova poháru a setkat se s jeho držitelem budou mít i fanoušci, speciální akce pro ně se uskuteční od 15:30 při sportovní hale M-Sport na Ostrove v Trenčíně.

“Snad bude vše připraveno a pohár přijde, kdy má. jsou to starosti, ale příjemné. Při této příležitosti se setkám s kamarády a známými, bude to milé.Velmi mi při organizaci pomáhá bratr, bez něj bych to zvládl jen velmi těžko, “ řekl Dominik Graňák, který má za sebou sezónu završenou úspěchem. Během ní ho trápily zdravotní problémy, v závěru se však dostal do vrcholné formy av krátkém čase získal v KHL dvě individuální ocenění. Nejdříve ho prohlásili za nejlepšího obránce měsíce března a potom i ve finálové sérii KHL.

Jeho hru ocenilo i vedení Dinama Moskva, obě strany se dohodly na novém ročním kontraktu. Graňák hraje v dresu moskevského týmu od roku 2010. Za tři sezóny v KHL nastoupil na 176 duelů, ve kterých nasbíral 80 bodů (22 + 58). na jeho kontě je i 45 “plusiek”. Třicetiletý slovenský reprezentant (nar. 11.června 1983) si v lize vybudoval dobrou pověst, portál championat.com ho nedávno prohlásil za druhého nejlepšího Slováka v dosavadní historii KHL. Lepší byl jen Pavol Demitra. “Je to příjemné, když se to člověk dozví. Na druhé straně je to subjektivní hodnocení. O prvním místě není žádná pochybnost. Pro mě je velkou ctí, že mě zařadili na tuto pozici, ale nepřeceňuji to. Pokud by anketu dělal někdo jiný, mohlo by to dopadnout jinak, “ doplnil Dominik Graňák.