V lukostřelbě dominoval Korejec Jin Hjek Oh

LONDÝN – Vítězem soutěže jednotlivců v lukostřelbě na Hrách XXX. olympiády se stal Korejec Jin Hjek Oh. Vicemistr světa z roku 2011 ve finále zdolal Japonce Takahara Furukawa 7: 1 a díky účasti v soutěži týmů, kde získal bronz, si v Londýně zajistil již svou druhou medaili.

V souboji o bronz zdolal Číňan Siao-siang Taj Holanďana Ricka van der Vena těsně 6: 5.

Oh napodobil krajanku Bo-Bae Ki, která také vyhrála zlato. Pro Korejskou republiku je to již patnáctý nejcennější kov v historii OH, v Londýně třetí ze čtyř.

Jedinou soutěž, kterou na OH 2012 Jihokorejci nevyhráli, byla soutěž mužských družstev, kde dominovali Italové.Oh současně prolomil dlouhé čekání na jihokorejské zlato v individuální soutěži mužů na olympiádách.

“Myslím, že ani když jsem měl 20 let, nebyl jsem tak dobrý jako teď. Po třicítce jsem v nejlepším věku a ještě dlouho chci dělat tento sport. Pokoušel jsem se o OH již od Sydney v naší národní kvalifikaci, vždy jsem doufal, že to dokážu a získám olympijskou medaili. Můj první sen se splnil mou účastí v Londýně, a navíc jsem získal zlato , takže jsem velmi šťastný muž, “ řekl vítěz.

Finále:
Jin Hjek Oh (Kór. rep.) – Takaharu Furukawa (Jap.) 7: 1
O 3.místo:
Siao-siang Taj (Čína) – Rick van der Ven (Hol.) 6: 5
Semifinále:
Takaharu Furukawa (Jap. ) – Rick van der Ven (Hol.) 6: 5
Jin Hjek Oh (Kór. rep.) – Siao-siang Taj (Čína) 6: 5

Čtvrtfinále:
Jin Hjek Oh (Kór. rep.) – Viktor Ruban (Ukr.) 7: 1
Takaharu Furukawa (Jap.) – Chair Anuar Mohamad (Malaja.) 6: 2
Siao-siang Taj (Čína) – Kim Bumbin (Kór. rep.) 6: 5
Rick van der Ven (Hol.) – Čcheng-Wej Kchuo (Taiwo.) 6: 0

Konečné pořadí: 1. Jin Hjek Oh (Kór. rep.), 2. Takaharu Furukawa (Jap.), 3. Siao-siang Taj (Čína), 4. Rick van der Ven (Hol.), 5. Kim Bumbin (Kór. rep.), 6. Chair Anuar Mohamad (Malaja.), 7. Viktor Ruban (Ukr.), 8. Čcheng-Wej Kchuo (Taiwo.)